Par attālināto pakalpojumu sniegšanu

Aizputes novada dome pakalpojumus sniedz daļēji attālināti. Aicinām iedzīvotājus iesniegumus iesniegt elektroniski - parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz Aizputes novada domes e-pastu dome@aizpute.lv vai autorizējoties ar internetbankas rīkiem portālā www.latvija.lv un izmantojot e-pakalpojumu "Iesniegums iestādei", vai arī rakstīt iesniegumu ar roku un atsūtīt to pa pastu.

MEŽA DIENAS 2020 KAZDANGĀ
Pirmdiena, 26 oktobris 2020 12:07

Meza dienas

Pateicoties Latvijas Pašvaldību savienības projektam “MEŽA DIENAS 2020. – MEŽA NOZARE: SKAISTA AINAVA UN MEŽSAIMNIECĪBA EKONOMIKAI”, ar moto: „Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!" un “Meža attīstības fonda” finansējumam, laika posmā no 2020.gada 9.septembra līdz 20.oktobrim Kazdangā un muižas parkā tika labiekārtota parka daļa pie avota. Uzstādītas šūpoles ainaviski skaistā vietā, lai varētu vērot Dzirnezeru visos gadalaikos. Laukumā pie avota uzstādīti divi soli ar atzveltni un roku balstiem un stends. Stendā izvietota informatīva plāksne ar informāciju par Kazdangas muižas parkā sastopamiem retiem kukaiņiem, augiem. Netālu no avotiņa vietas uzstādīta sausā tualete. Stāvās takas aprīkotas ar kāpnēm, norobežota piebrauktuve avotam.

Plānotais seminārs “Latvijas meža resursu ilgtspējīga izmantošana. Koku ieaudzēšana un audzēšana dažādos zemes lietojuma veidos - ieguldījums Latvijas bioekonomikā” Aizputes novada epidemioloģiskā stāvokļa dēļ tika pārcelts no 2020.gada 9.oktobra uz 2020.gada 13.novembri un notiks Kazdangas pilī. Informācija un Informācija un pieteikšanās: tālr. 25414008 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , tālr. 29103813 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , www.aizputesnovads.lv , www.lmsp.lv

Kazdangas parks pēc platības (196 ha) ir viens no lielākajiem un dendroloģiski bagātākajiem Latvijas muižu parkiem. Parka veidošana aizsākusies jau 19. gadsimta sākumā. Tajā ir vairāk nekā 200 sugu koku un krūmu. No tiem 127 sugas – svešzemju. Parkā ir uzskaitītas 150 putnu sugas. Parks iekļauj visu Kazdangas centra teritoriju, ietverot arī Kazdangas pili un teritoriju ap  baronu Manteifeļu dzimtas kapenēm. 1993. gadā Latvijas Zinātņu Akadēmijas botāniskā dārza speciālisti veica Kazdangas parka inventarizāciju, 2013. gadā ir veikta atkārtota inventarizācija. 2015. gada oktobrī parka izpēti veica Ilze Māra Janelis, pieredzējusi parku vēsturiskās ainavas speciāliste, Latvijā vienīgā šāda veida pētniece. Pamatojoties uz I.M.Janeles atzinumu, tiek atjaunots un papildināts vēsturiskais muižas parks, tādejādi ieturot 19.gadsimta ainavu parku koncepciju. Parka teritorijā ir izvietotas 12 koka skulptūras. Pēdējo trīs gadu laikā izveidota atpūtas vieta pie Dzirnezera, gājēju taciņas, veloceliņš, sakopta avotiņa vieta, labirints no spirejām. Tiek kopti un saglabāti senie parka vēstures un dabas objekti: dižkoki, akmens soliņi, grota, Vītoliņu pilskalns, 5 zivju dīķi, piemiņas akmeņi, aleja, senās skatu vietas.

Avotiņa vieta ( I.M.Janelis atzinumā tā ir daļa no Šēfera birzs) Kazdangas muižas parkā ir bieži apmeklēta. Cilvēki ne tikai brauc pēc avota ūdens, bet arī pastaigājoties bauda Dzirnezera ainavas, kas ir lieliska tikšanās vieta dažādu paaudžu un interešu cienītājiem.

2018. gadā ELFLA LEADER projekta izveidots jauns dabas tūrisma infrastruktūras objekts - gājēju pontonu laipa uz pontoniem pāri Dzirnezeram, 2 metrus plata un 190 metrus gara, bet skatu tornis ir 2,7 metru augstumā virs mainīgā ūdens līmeņa putnu, dzīvnieku un dabas daudzveidības vērošanai. Šāda tipa dabas tūrisma infrastruktūra pagaidām ir vienīgā Dienvidkurzemē. Tagad parks piesaista arvien vairāk dabas draugus, pētniekus, ornitologus, tūristus, nūjotājus, parku speciālistus.

2018.gadā SIA”LABIE KOKI eksperti veica “Kazdangas muižas parka” potenciāli aizsargājamo dendroloģisko stādījumu novērtējumu ar priekšlikumiem par ĪADT aizsardzības režīma maiņu.\

122 Medium123 Medium

 
Aizputes novada dome 2022 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads